Szeretettel hívunk minden érdeklődőt abból az örömteli és jubileumi alkalomból, hogy a nagyváradi Szent László Római Katolikus Teológiai Líceum immár huszadik alkalommal ad otthont a Hivatások nyomában országos hittanversenynek!
„Isten valami újat tud teremteni a reménytelennek tűnő helyzetekből: életet tud támasztani a halálból, megbékélést tud támasztani a konfliktusokból.” (Taizé-i Levél 2025)
Örömmel számolunk be arról, hogy iskolánk is részesült a csíkszeredai Kriterion Alapítvány könyvadományában, amely a „Könyvet iskoláknak” program keretében valósult meg.
2023. április 17-18. között került sor a nemzetközi VetWork projekt (Digitális módszertani tanártovábbképzés intézményi szintű beavatkozással, projektazonosító: 2020-1-HU01-KA202-078760) budapesti találkozójára.
Huszonhét tanuló vehette át a Bécsi Szent István Egylet tanulmányi ösztöndíját, a püspöki palota második emeleti Kék termében szervezett ünnepség keretében.
Iskolánkból négyen kaptak lehetőséget, hogy részt vegyenek a 2023. február 24-26. között, Budapesten megrendezett Vezetői Fórumon. Az ő beszámolójukat lehet itt olvasni.
XV. Nemzetközi felolvasómaraton: Babits Mihály – 2023. február 28. a nagyváradi Megyei Könyvtárban a Szent László Római Katolikus Teológiai Líceum tanulóival és magyartanáraival
A Páli Szent Vince Társaság Gyermekmentő szolgálata jóvoltából elsajátíthatjuk az elsősegélynyújtás alapjait, mert ahogyan a mondás is tartja: „jobb tudni az elsősegély adás elveit és nem használni, mint szükség esetén nem tudni segíteni”.
Október 21. és 23. között, a Rákóczi Szövetség jóvoltából résztvehettünk a Budapesen zajló Gloria Victis 1956-os Emlékünnepségen.
Elkezdődtek az munkák a nyertes Erasmus+ projekten belül!
Nyertes Erasmus pályázatot indíthatunk útjára ebben a tanévben, ami a közgazdasági osztályosoknak nyújt majd támogatást.
Az iskola titkárságán, január elejétől átvehetők a Szent István Egylet ösztöndíjai.
Iskolánkba több éves hagyománya van a Gazdálkodj okosan! pénzügyi-gazdasági versenynek, de idén tavasszal elmaradt a járvány miatt, ezért rendhagyó módon most, szeptember végén szerveztük meg.
A Szeresd az egészséged! című programsorozat keretében harmadik alkalommal gyűltek össze a balkányi, székelyudvarhelyi és nagyváradi partneróvodák pedagógusai. A záró konferenciát Székelyudvarhelyen tartották.
Bár, most mindenki otthon kell maradjon, tegyük kellemesebbé ezt az Iskola másként hetet azzal, hogy felidézzük azokat a kellemes és hasznos tevékenységeket, amelyeken ebben az évben vehettetek részt a Levegőt! című pályázat keretében a Bethlen Gábor
Az adótörvény lehetőséget kínál minden román állampolgár számára, hogy személyi jövedelemadója 3,5%-át felajánlja egy civil szervezetnek. Amennyiben nem él ezzel a lehetőséggel, ez az összeg bekerül az államkasszába.
2020. február 27-én, csütörtökön az iskola egyik volt tanulója, ma kezdő vállalkozó mutatja be a diákoknak, hogyan lehet sikert elérni az itt tanult szakmában.
Íz kiránduláson vehettek részt 2020. február 26-án a Szent László Líceum IX.- XI. osztályos diákjai.
A Bethlen Gábor alapkezelő zrt. által támogatott Levegőt! elnevezésű projekt keretén belül, diákjaink a hulladék környezetbarát feldolgozásával ismerkedtek.
2020. február 1-én, szombaton délelőtt, a szerzetesek és szerzetesnők találkozóján mutatták be iskolánk diákjai Lisieux-i Szent Teréz életét felelevenítő előadásukat.
A Szeged-Csanádi Egyházmegye Kateketikai Irodája és a Nagyváradi Római Katolikus Püspökség Katekétikai Központjának közös szervezésében került sor 2020. január 23.-25. között Szegeden egy kiégést megelőző tréningre.
Ismét lehetősége nyílik iskolánk 4 diákjának, hogy részt vegyen január végén, egy három napos, budapesti Vezetői Fórumon a Rákóczi Szövetség jóvoltából.
Hálás dolog olyan emberekkel együtt dolgozni sokak számára hasznos projekteken, akik nemcsak a maguk, hanem egész közösségek felemeléséért hoznak nem kevés áldozatot a munkájukkal. Edmund Hillary
VIII. alkalommal kerül megrendezésre a Katolikus Jótékonysági Bál, melyre sok szeretettel várjuk kedves vendégeinket szombaton, február 22-én, 19 órától az Emerald étterembe!
Hatodik alkalommal adtak át az ösztöndíjakat, melyek száma az évek folyamán csak emelkedett, így az eredeti három helyett ezúttal már hetet oszthattak ki.
Szerda délelőtt iskolánkba látogatott a Partiumi Keresztény Egyetem Nyelv- és irodalomtudományi Tanszékének német szakos docense, aki a berlini fal leomlásának 30. évfordulója alkalmából tartott német nyelven zajló tevékenységet.
Ebben az esztendőben is 25 diák részesül hamarosan támogatásban.
A Bethlen Gábor Alapítvány által meghirdetett pályázati versenyen nyertünk lehetőséget hagyományaink, nemzeti értékeink ápolására.
A Rákóczi Szövetség 1989 óta egyesületi formában működő szervezet.
Október 23. alkalmából és a Rákóczi Szövetség diákutaztatási programjának jóvoltából, két iskola is ellátogatott hozzánk
90 színes oldal, az óvodától, az elemin, a gimnáziumon, a szakosztályon keresztül a líceumig, mind a 741 diákkal és 61 pedagógussal, munkatárssal.
Kedd délután a Nagyváradi Premontrei Öregdiákok Egyesülete és a Szent László Római Katolikus Teológiai Líceum szervezésében dr. Nogáll János püspökre emlékeztek ezen tanintézet dísztermében a május 5. és 12. között zajló 28. Festum Varadinum keretébe
Szakmába vágó partnerkapcsolat jött létre a szekszárdi Kolping Katolikus Szakképző és iskolánk szakács szakosztályai között.
Alapkőletétel, a Szent László Római Katolikus Líceum óvodai épületének bővítése alkalmával
Remek hangulatú koncerten vehettek rész iskolánk kisdiákjai a Csillagocska alapítvány jóvoltából.
VII.től XII.-esekig vehetnek részt Uzsalyné dr. Pécsi Rita neveléskutató,
Március 23-án, szombaton délelőtt 10 órától "Szülők Iskolája"!
A Rózsafüzér Társulatok találkozójának második része, itt a Szent László Római Katolikus Teológiai Líceum sporttermében zajlott.
Szeretettel várunk mindenkit, aki időt kerít rá és jelenlétével megtisztelni óhajtja rendezvényünket, melyen 25 diákunk veszi át megérdemelt ösztöndíját.
A 2003/571 adótörvény értelmében minden állampolgár rendelkezhet személyi jövedelemadója 2%-ról, amelyet felajánlhat egy olyan civil szervezetnek amit támogatni szeretne. Amennyiben nem élnek ezzel a lehetőséggel, ez az összeg az államkasszába kerül.
Kolozsvári tanulmányi kiránduláson vettek részt iskolánk tanulói a Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt. jóvoltából.
Magyar pedagógusok, diákok, szülők együtt köszöntötték az új tanévet a romániai magyar iskolák országos tanévnyitó ünnepségén, 2018. szeptember 15-én, szombaton a Nagyváradi Római Katolikus Székesegyházban.
Óvodánk középső csoportosai boldogították jelenlétükkel a Szent Erzsébet Gondozóközpont idős bentlakóit.
Pécsváradon jártak a közélelmezési és a szakács szakosztályos tanulóink.
Április 12-én indultunk el és már Debrecenben közös versmondással tisztelegtünk Ady Endre két szobra előtt: a Nagyerdei Medgyessy sétányon és a belvárosban.
A regensburgi Szent László Rend Egyesület vezérkara ösztöndíjat adott át a nagyváradi Szent László Római Katolikus Teológiai Líceum hat diákjának az intézmény kápolnájában péntek délután.
Különdíjjal tértek vissza a Nemzetközi Tanirodai Kiállításról a Szent László Római Katolikus Teológiai Líceum diákjai, akik Győrött jártak a Határtalanul program keretében a Győri Szolgáltatási Szakképzési Centrum Deák Ferenc Közgazdasági Szakgimnázi