„Nyugalmat talál lelketek." (Mt 11,30) mottóval 2019. január 31-én este ismét taizéi imaóra volt a Barátok templomában, amit a Nagyváradi Római Katolikus Püspökség és a Szent László Római Katolikus Teológiai Líceum szervezett. A zenei hátteret a Szent László plébánia Szent László ifjúsági együttese biztosította ez alkalommai is.
"Az Istennel folytatott osztozás az imádságban valósul meg számunkra: Szentlelke által Isten bennünk lakik. Igéje és a szentségek által Krisztus nekünk adja magát. Cserébe mi is mindenben ráhagyatkozhatunk, mindent átadhatunk neki." Alois testvér, a taizéi közösség elöljárójának szavai hűen tükrözik mindazt, amit az imaóra énekei, az olvasmányok, a csend, a közös ima által megtapasztalhattak mindazok, akik csütörtök este egy órát ajándékba adtak az embert végtelenül szerető Istennek.
Benedek Ramóna