Az önkéntesség útján


Posted on 2019-04-01 05:46:38



   Varga Brigitta és Varga Rita a Szent László Római Katolikus Teológiai Líceum X. B osztályos diákjai a Caritas Catolica önkéntesei már közel két éve. Februárban oklevelet vettek át Böcskei László megyés püspök úrtól önálló önkéntességük, aktív jelenlétük, a tanultak elsajátítása jutalmául.

 


   Az önkéntesség motivációjáról,lehetőségeiről, szépségeiről, nehézségeiről kérdeztük őket.

 Brigitta és Rita: Azon gondolkodtunk mindketten, hogy mit csinálhatnánk szabadidőnkben, és akkor jött az ötlet, hogy önkénteskedjünk a Caritasnál. Senki nem küldött minket, nem ajánlotta, magunktól jutottunk erre a döntésre.

  Majdnem két éve vagyunk leszerződve a Caritasnál. Az első kilenc hónapban a Szent Erzsébet Idősek Otthonában dolgoztunk. Eleinte csak társalogtunk az idősekkel, olvastunk nekik, és meghallgattuk a gyerekkori történeteiket. Amikor kezdtük megszokni a  környezetet, több mindenben tudtunk segíteni: kiosztottuk az uzsonnát, megterítettünk az ebédhez, kivittük az időseket sétálni a közeli parkba.

   Más alkalommal plakátokat függesztettünk ki és szórólapot osztottunk a városban.


   A legjobb élményeink a Szent Erzsébet Idősek Otthonához fűződnek, ahol mindig nagyon hálásak voltak az ott lakó idősek az olvasásért és a törődésért. Jó volt látni a mosolyt az arcukon.

    A legfrissebb élményünk az ételosztás a biharpüspöki szeméttelep szomszédságában elhelyezkedő nyomortelepen.


   Mindig abból adunk amink van, az időnkből, a szeretetünkből és mi cserébe tapasztalatot és örömet kapunk. Amit teszünk nem a háláért tesszük, mert nem mindig tudják az emberek sem viszonozni a segítségünket, hanem azért, mert hisszük, hogy minél több jót teszünk annál jobbá alakítjuk környezetünket.

    Az egyik fő mottónk, hogy "jót tenni jó" ami úgy igaz, ahogy van.


   A fiataloknak bátorításként üzenjük: Megéri legalább egy esélyt adni az önkéntességnek , mert veszíteni nem lehet vele. G
yere és tapasztald meg Te is azt, amit mi megtapasztalunk, mert jót tenni jó!

 

     Benedek Ramóna


Csatolt dokumentumok:
- nincs csatolmány -
Search
Nagyváradi Szent László himnusz - Keresztes vitézek
Iskolánk, a nagyváradi Szent László Római Katolikus Teológiai Líceum kiskórusának előadásában hallható himnuszunk.
Megjelent a Szent László Római Katolikus Teológiai Líceum 2024–2025-ös évkönyve!
Örömmel adjuk hírül, hogy idén is kézbe vehetjük iskolánk évkönyvét, amely immár nyolcadik alkalommal gyűjti egybe a mögöttünk álló tanév legszebb pillanatait, eseményeit, sikereit és emlékeit.
XX. HIVATÁSOK NYOMÁBAN
Szeretettel hívunk minden érdeklődőt abból az örömteli és jubileumi alkalomból, hogy a nagyváradi Szent László Római Katolikus Teológiai Líceum immár huszadik alkalommal ad otthont a Hivatások nyomában országos hittanversenynek!