Szent Imre herceg ünnepét követő kedden, 2017. november 7-én a hagyományhoz híven a nagyváradi Szent László Római Katolikus Teológiai Líceum V. A, VI. A, B, VIII. A, IX. B, C, D osztályos diákjai, Nagy Enikő, Károlyi Gabriella, Benedek Ramóna, Popovici Tünde, Catona Valéria osztályfőnökök és Szabó Ervin spirituális atya vezetésével elzarándokoltak Hegyközszentimrére.
A tanulók részleteket olvastak fel a Szent Imre legendából, az Intelmekből, amelyek által megelevenedett előttük a „liliomos herceg” imádságos lelkülete, erkölcsi nagysága.
A litánia által a magyar ifjúság védőszentjének segítségéért könyörögtek a zarándokok, majd ezt követően a Szent Imre szobor előtt felcsendülő közös ének az Árpád-ház szentjeinek példaértékű életét elevenítette fel, amely több száz év távlatából is követendő példa minden ember számára.
A kegyelet virágainak elhelyezése után a falu fölött épülő Szent Imre kápolna előtti imával zárult a zarándoklat. Vidám gyermekzsivaj törte meg a falu csendjét a ragyogó napsütésben, és a diákok által felolvasott vers szavai életre keltek:
„Szent Imre szelleme felettünk lebeg,
Áhitatot árasztva szét,
A magyar ifjakat várja, hogy kövessék,
S fogják tiszta, szent kezét.”
(Cserjési Sándor: A veszprémi várban)
Benedek Ramóna



