Díjkiosztó: Szent László, a lovagkirály


Posted on 2019-05-15 00:00:00


Megjelent a Bihari Napló 2019. május 15. számában Ciucur Losonczi Antonius írásaként. Az eredeti cikk itt olvasható.

A Konrád Katalin igazgatónő jelenlétében megtartott díjkiosztó ünnepségen Kéry Hajnal Bihar megyei főtanfelügyelő-helyettes értékelte a kiírás fontosságát. Tankó Zita tanfelügyelő, főszervező hangsúlyozta: nagyon sok pályamű született, és különösen örül annak, hogy Szent László alakján kívül a talán egy kicsit nehezebbnek tűnő Rákóczi-emlékév kapcsán meghirdetett témában is érkeztek egyéni és csoportos alkotások egyaránt. Külön megdicsérte azokat az alsó tagozatosokat, akik nagyon lelkesen faggatták a szüleiket is, illetve utánanéztek a legendáknak. Az pedig már megszokott dolog, hogy a művészeti líceumosok kiváltképpen szép munkákat küldenek be. Szerinte fontos, hogy iskolára való tekintet nélkül napvilágot láttak kiváló pályaművek, és nemcsak Erdélyből és a Partiumból, hanem Magyarországról is érkeztek alkotások.

Öt kategória

A munkákat szakavatott zsűri értékelte. Rácz Eliza, a Művészeti Líceum festészettanárnője kijelentette: nagyon nehéz dolguk volt, és nemcsak azért, mert rengeteg pályaművet kellett véleményezniük, jóval ezer fölött, hanem amiatt is, mivel csodálatosak lettek az alkotások, és ezeken keresztül jobban megismerték a diákokat, „a gyerekek lelkét és személyiségét”. Minden évben meglepik a zsűritagokat pozitív szempontból, ezért nehéz volt eldönteni azt, hogy kik legyenek a győztesek. „Számomra mindenki nyertes éppen azért, mert részt vesz ezen a gyönyörű rajzpályázaton, és szívből megérdemli a tapsot” – fogalmazott.

Márton Katalin, a Lorántffy Zsuzsanna Református Gimnázium rajztanárnője hangsúlyozta: az ötévesektől kezdve egészen tizenegyedik osztályosokig küldtek be alkotásokat, és kortól függetlenül figyelemre méltóak ezek. Amúgy öt kategória volt: Szent László, a lovagkirály, Szent László legendája, Szent László képregény, Rákóczi portréja, és Rákócziról szóló történetek bemutatása.

Az ünnepségen énekelt a Szent László Líceum két diákja, Szabó Kincső és Szabó Boróka, Konrád Ildikó zenetanárnő gitárkíséretével. A rendezvény a 28. Festum Varadinum részét képezte. Programfelelős a Szent László Líceum, Tankó Zita, Kiss Csilla tanítónő és Márton Katalin voltak.

A rendezvényről képek itt tekinthetők meg.


Csatolt dokumentumok:
- nincs csatolmány -
Search
Nagyváradi Szent László himnusz - Keresztes vitézek
Iskolánk, a nagyváradi Szent László Római Katolikus Teológiai Líceum kiskórusának előadásában hallható himnuszunk.
Megjelent a Szent László Római Katolikus Teológiai Líceum 2024–2025-ös évkönyve!
Örömmel adjuk hírül, hogy idén is kézbe vehetjük iskolánk évkönyvét, amely immár nyolcadik alkalommal gyűjti egybe a mögöttünk álló tanév legszebb pillanatait, eseményeit, sikereit és emlékeit.
XX. HIVATÁSOK NYOMÁBAN
Szeretettel hívunk minden érdeklődőt abból az örömteli és jubileumi alkalomból, hogy a nagyváradi Szent László Római Katolikus Teológiai Líceum immár huszadik alkalommal ad otthont a Hivatások nyomában országos hittanversenynek!