Veni Sancte 2019


Posted on 2019-09-11 05:35:50


 

 

               A hagyományhoz híven Veni Sancte szentmisével kezdődött az új tanév iskolánkban, melyet  Böcskei László megyés püspök úr celebrált. Kicsik és nagyok, újoncok és végzősök, diákok, pedagógusok és szülők ünnepélyes keretek között hangolódhattak rá az új iskolai évre.

 

 

Az emberközpontú nevelés, az élettel teli oktatási környezet fontosságát emelte ki elmélkedésében Pék Sándor esperes, akit ettől az évtől iskolánk közösségében is köszönthetünk. Az atya Szent Pál gondolatait idézve mutatott rá a vallásos oktatás lényegére. Nem szabad megfeledkeznünk arról, hogy minden mögött ott áll Valaki, aki nem más, mint Krisztus, hiszen benne rejlik a tudomány és a bölcsesség.

Böcskei László megyés püspök azt kívánta diáknak, pedagógusnak és szülőnek egyaránt, hogy együtt bontakoztassák ki Isten terve szerint mindazt, ami szép, jó és nemes. Szabó Ervin atya a békakirály átváltozásának történetével illusztrálta a nevelés célját a lelék, a tudás és a hit terén.

 

 

 Az évnyitó záró akkordjaként Tankó Zita tanfelügyelő, illetve Konrád Katalin igazgató asszony fogalmazta meg szívhez szóló kívánságait.

 

Képek a tanévnyitóról itt nézhetőek meg.


Csatolt dokumentumok:
- nincs csatolmány -
Search
Nagyváradi Szent László himnusz - Keresztes vitézek
Iskolánk, a nagyváradi Szent László Római Katolikus Teológiai Líceum kiskórusának előadásában hallható himnuszunk.
Megjelent a Szent László Római Katolikus Teológiai Líceum 2024–2025-ös évkönyve!
Örömmel adjuk hírül, hogy idén is kézbe vehetjük iskolánk évkönyvét, amely immár nyolcadik alkalommal gyűjti egybe a mögöttünk álló tanév legszebb pillanatait, eseményeit, sikereit és emlékeit.
XX. HIVATÁSOK NYOMÁBAN
Szeretettel hívunk minden érdeklődőt abból az örömteli és jubileumi alkalomból, hogy a nagyváradi Szent László Római Katolikus Teológiai Líceum immár huszadik alkalommal ad otthont a Hivatások nyomában országos hittanversenynek!