Posted on 2019-12-02 21:28:52

Szent László Ösztöndíj átadásra került sor pénteken 14,00 órától iskolánk kápolnájában.
A Szent László Római Katolikus Teológiai Líceumot a vikárius ajánlotta annak idején a Szent László Rend Egyesület vezetőségének figyelmébe. A lovagkirályról elnevezett 200 euró összegű ösztöndíj eredeti célja a kimagasló tanulmányi teljesítmény elismerése, a tudásszint növelésére való ösztönzés, a líceumért és a diáktársak közösségéért végzett munka megbecsülése, valamint a katolikus hit elmélyült, hivatást előkészítő gyakorlására való buzdítás.
Hatodik alkalommal adtak át az ösztöndíjakat, melyek száma az évek folyamán csak emelkedett, így az eredeti három helyett ezúttal már hetet adhattak át a következők jóvoltából: Szabó Ödön parlamenti képviselő, az RMDSZ Bihar megyei szervezetének ügyvezető elnöke (+1 felajánlás), Nagy Ferenc cseszneki várkapitány jóvoltából (+2 felajánlás) és Koncsek Vadnai Zita, aki leendő tagja a Szent László Rendnek (+1 felajánlás).

Az okleveleket és a pénzjutalmakat Kiss Gábor Iván, Magyarország és a Regensburg-Kárpátvidék főkapitánya adta át, Mons. Fodor József általános helynök, az egyesület lelki vezetője (perjele) segítségével a következő tanulóknak:
Kele Bíborka Tünde 5.A,
Bajusz Eszter Dóra 5.A,
Kovács Ilona Anna 5.A,
Mester Dóra 5.B,
Hasas Beatrix Rebeka 6.A,
Hirka Dániel Emanuel 7.A,
Fodor Zsombor Hunor 12.B.
Gratulálunk nektek!
A rendezvényen zenés műsorral szolgáltak a Póra Gabriella tanárnő által felkészített diákok.
