Posted on 2020-01-13 00:00:00
Elkezdődött a II. félév!

Reggel nyolckor, a sportcsarnokban szentmisével kezdtük az újévet, a II. szemesztert. Szerencsére Ervin atya azon kérdésére, hogy Ki várta már az iskolát? sokan jelentkeztek, így valóban kipihenten, újult erővel kezdhetjük a második félévet.
![]() |
![]() |
A mise keretén belül megáldotta a sportcsarnokot, felkerült az áldást igazoló írás az ajtó felé. A 3 betű a latin áldásformula kezdőbetűi: Christus Mansionem Benedicat ('Krisztus áldja meg e házat') vagy a népi értelmezés szerint a Háromkirályok nevének (Gáspár, Menyhért, Boldizsár) kezdőbetűi: 20 + G + M + B + 20.
Hasonló áldás kerül majd a héten minden tanteremre, így az ifjúsági misék csak a jövő héttől kezdődnek.

Régi magyar áldás
"...Legyen áldott Benned a Fény,
Hogy másoknak is fénye lehess.
Legyen áldott a Nap sugara,
És melegítse fel szívedet.
Áldott legyen a mosolyod,
Légy vigasz a szenvedőknek.
Légy te áldott találkozás
Minden téged keresőnek...."