Posted on 2020-02-24 06:42:02
IV.B - Fehér hollók
A tavalyi Iskola másként program keretén belül látogattuk meg az EcoBihor kft telephelyét. Az élmény mély nyomot hagyott bennünk.
![]() |
![]() |
Azóta az osztályunk szelektíven gyűjti a hulladékot és minden erőnkkel részt vettünk a megyei papírgyűjtő versenyben is.

Decemberben látogatást tettünk az ONO despachetărie - kicsomagolda üzletben, hogy megtapasztalhassák a gyerekek, lehet másképp is gondolkozni, és léteznek megoldások a szemét csökkentésére.
![]() |
![]() |
Idén fokozottan figyelünk az uzsonnánk csomaglására, és a vásárlások során tárolókat, üvegeket, vászonszatyrokat viszünk magunkkal.

Ennek ellenére, sajnos újra megtelt az osztályunkban egy "sárga" zacskó. Az elszállítás előtt megnéztük és csoportosítottuk a tartalmát. A gyerekek rájöttek, hogy a szelektív gyűjtés nem elegendő. Csökkenteni kell azon élelmiszerek, tárgyak megvásárlását, melyek nem természetes anyagokba vannak csomagolva. Jobban kell támogatnunk a csomagolásmentességet.
