Engedni a jót érvényesülni életünkben


Posted on 2020-02-26 19:14:31



   Püspöki szentmisével ünnepelték Szent László Római Katolikus Teológiai Líceumban a nagyböjt kezdetét Hamvazószerdán 2020. február 26-án. A tornateremben összegyűlt diákok és tanári kar számára Böcskei László megyéspüspök celebrált szentmisét és tartott szentbeszédet.


   Szentbeszédében a püspök úr kidomborította, hogy a nagyböjt különleges időszak, amelyben lehetőségünk van visszatérni a jóhoz, és megmaradni benne. Isten ugyanis mindannyiunkat meg szeretne tartani az ő szeretetében. A szentbeszéd kitért a hamuval való meghintés szimbolikus gesztusának jelentésére is. Gyerekekkel folytatott párbeszéd keretében a püspök úr kiemelte a hamuval való megjelölés szimbolikus értelmét. A mulandóságra emlékeztető hamu az emberi lény értékességére is felhívja a figyelmet. Az ember több, mint mulandó lény. Léte olyan többletet hordoz, ami azt igazán emberivé teszi. Ez a többlet nem más, mint Istenhez fűződő viszonya.


   A szentmise során nagyon szép momentum volt az egyetemes könyörgések felolvasása, amelyet az egyes osztályok képviselői fogalmaztak meg. Minden osztály részt vállalt az imából, és így valóban az egész közösség imájává változott a szentmise ezen pillanata.
A szentmise végén különleges eseményre került sor: díjazták a 2020. február 22-i katolikus jótékonysági bál süteményversenyének nyerteseit. A dicséretben részesült, illetve a II-III. helyezetteket oklevéllel jutalmazták. Az első díjas X. B. osztály vándorkupát nyert, amelyet ezen túl évente a bál süteményversenyének első díjazottja fog elvinni és őrizni egy évig.


A Szent László Római Katolikus Gimnázium munkaközössége ez úton áldott nagyböjtöt és húsvéti készületet kíván a szülői közösség minden tagjának és a diákoknak.
Nemes  István

Még több kép itt nézhető meg!


Csatolt dokumentumok:
- nincs csatolmány -
Search
Nagyváradi Szent László himnusz - Keresztes vitézek
Iskolánk, a nagyváradi Szent László Római Katolikus Teológiai Líceum kiskórusának előadásában hallható himnuszunk.
Megjelent a Szent László Római Katolikus Teológiai Líceum 2024–2025-ös évkönyve!
Örömmel adjuk hírül, hogy idén is kézbe vehetjük iskolánk évkönyvét, amely immár nyolcadik alkalommal gyűjti egybe a mögöttünk álló tanév legszebb pillanatait, eseményeit, sikereit és emlékeit.
XX. HIVATÁSOK NYOMÁBAN
Szeretettel hívunk minden érdeklődőt abból az örömteli és jubileumi alkalomból, hogy a nagyváradi Szent László Római Katolikus Teológiai Líceum immár huszadik alkalommal ad otthont a Hivatások nyomában országos hittanversenynek!