Posted on 2020-04-07 22:36:42
Tisztelt szülők és kedves diákok!
A mai (április 7.) sajtótájékoztatón a következőket tudtuk meg:
- a megszokott iskolai tanítás, a szükségállapot lejárta után (min. május 16. után) folytatódhat, de ennek pontos időpontja a koronavírus terjedésétől és a különböző intézkedésektől függ, mert csak akkor engedélyezik a folytatást, ha mind a diákok, mind a pedagógusok biztonságban lesznek
- valószínűsítették, hogy az országos képességvizsgák és az érettségi vizsgák időpontjai júliusra tevődnek át
- a képességvizsgán és az érettségin nem kérik számon az idei tanév második félévének a tananyagát
- a félév lezárásához tantárgyanként legkevesebb két osztályzatra lesz szükség, illetve egy dolgozatjegyre, ahol ez szükséges
- a félévi dolgozatokat csak a március 11-ig leadott tananyagból állíthatják össze a pedagógusok
- eltörlik az idei II., IV., és VI. osztályos országos felmérőket
- eltörlik az idei tantárgyversenyeket és egyéb versenyeket
- eltörlik a kiemelkedő sportolók számára külön kijelölt speciális érettségi időszakot
- az óvodába és az előkészítő osztályokba történő beiratkozások időpontját a tanév folytatódásakor közlik.
Mindenféle, az interneten keringő hírrel szemben, a tanév szerkezete egyenlőre nem változott meg, ennek értelmében, szombattól, április 4-től a diákoknak elkezdődött a tavaszi vakáció, mely április 21-ig tart. Ehhez kapcsolódó hír, hogy az ez idő alatt otthon maradt szülők valamelyike fizetett szabadságot kaphat (törvényileg).
A távoktatás bonyodalmaival folyó küzdelem közben, oktatófilmeket is készítettek a pedagógusok, nem csak a mi iskolánkból, hanem országszerte. Ezeknek gyűjteményét foglaltuk össze itt linkek formájában:
- elemi (0-IV) osztályosoknak szóló oktatóvideók:
https://erhangja.ro/tavoktatas
- általános (V.-VIII.) iskolásoknak szóló oktatóvideók:
https://www.youtube.com/…/UCqRg1iqCBDLmkeramj6zgFQ/playlists
- felsősöknek (IX.-XII.) szóló oktatóvideók:
https://www.rakocziszovetseg.org/…/64-ak…/712-online-oktatas
A továbbiakra is hasznos időtöltést, jó egészséget, sok szerencsét kívánunk!
Óvjon és védelmezzen bennünket a Mindenható Isten!