Hogyan tovább?


Posted on 2020-05-14 08:32:37



   Május 15-el megszűnik a szükségállapot, de a megszokott hagyományos tanítás ebben a tanévben nem fog folytatódni. Pedagógusaink folytatják a tervezetnek megfelelő távoktatási tevékenységüket a tanév zárásáig. Igyekszik mindenki megoldani a felmerülő problémákat, annak érdekében, hogy sikerüljön mindenkit lezárni ebben a tanévben.

   Az elemi osztályok esetében a tanév június 12-én zárul. A zárási eredményeket a gyerekek és a szülők digitálisan  fogják megkapni a tanítóktól. A jegyek, zárások bevezetésére az ellenőrzőkbe majd a következő tanév elején kerül sor.

   A VIII. osztályosok a tanévet június 5-én zárják. Számukra lehetőség nyílik az iskolába történő felkészítő órák látogatására szigorú egészségügyi feltételek betartása mellett, speciális órarend alapján. A felkészítők engedélyezett időtartama napi 2 óra. Ők az ellenőrzőjüket utolsó nap kapják meg, június 5-én.

   A XII. osztályosok  a tanévet május 29-én zárják. Számukra is adott a lehetőség az iskolába történő felkészítő órák látogatására. Az ő esetükben a felkészítők engedélyezett időtartama napi 3 óra. Ellenőrzőjüket június 5-én kapják meg.

   A XI. szakosztály is részt vehet a június 2-12. között szervezett iskolai felkészítőkön, a záróvizsgájukhoz szükséges dolgozatok elkészítésének érdekében. Speciális órarendre a későbbiekben kell számítani.

   Az V-VII. és IX-XI. osztályosok számára a tanév június 12-én zárul.  A  zárási eredményeket az osztályfőnököktől  digitálisan fogják megkapni és a következő tanév elején kerül sor a jegyek, zárások bevezetésére az ellenőrzőkbe.

 


   Minden pedagógus a következő periódusban igyekszik felvenni a kapcsolatot a diákkal/ szülővel, hogy a távoktatás során adott értékelés az ő/ők jóváhagyásával  történjen. Lehetősége van minden diáknak, egyeztetve az oktatóval, plusz feladatokat igényelni, annak érdekében, hogy minél jobban tudja zárni ezt a félévet.

  Amennyiben egy tanuló szeretné az iskolában maradt holmiját elvinni, ezt megteheti május 18. és 29. közötti periódusban, vagy majd a júliusi hónap folyamán, hogy ne zavarják a felkészítők a vizsgák folyamatát.

 Annak érdekében, hogy be tudjuk tartani az egészségügyi és procedurális előírásokat, ha valamilyen okból kifolyólag be kell jönni az iskolába (pl. igazolás) ez a titkársággal történt előzetes egyeztetés után jöjjön létre. Itt hívnánk fel a figyelmet arra, hogy az iskolában a maszk viselete kötelező.

Egyenlőre a vizsgákra való beiratkozások periódusa és módszere nem ismert.

Bármilyen új információt vagy változtatást időben közlünk!

Köszönjük a megértést és együttműködést!

 


Csatolt dokumentumok:
- nincs csatolmány -
Search
Nagyváradi Szent László himnusz - Keresztes vitézek
Iskolánk, a nagyváradi Szent László Római Katolikus Teológiai Líceum kiskórusának előadásában hallható himnuszunk.
Megjelent a Szent László Római Katolikus Teológiai Líceum 2024–2025-ös évkönyve!
Örömmel adjuk hírül, hogy idén is kézbe vehetjük iskolánk évkönyvét, amely immár nyolcadik alkalommal gyűjti egybe a mögöttünk álló tanév legszebb pillanatait, eseményeit, sikereit és emlékeit.
XX. HIVATÁSOK NYOMÁBAN
Szeretettel hívunk minden érdeklődőt abból az örömteli és jubileumi alkalomból, hogy a nagyváradi Szent László Római Katolikus Teológiai Líceum immár huszadik alkalommal ad otthont a Hivatások nyomában országos hittanversenynek!