Értékes oklevéllel a kezükben búcsúznak az iskolától a gazdasági és gasztronómiai osztály végzősei


Posted on 2020-06-07 07:03:32


   Februárban, mikor a nagykorúsítási ünnepségre készültek a Szent László Római-Katolikus Teológiai Líceum tizenkettedikes diákjai még nem sejtették, hogy csupán kevesebb, mint egy hónapig ülhetnek még az iskolapadban, élvezhetik a gondtalan diákéletet, az osztályközösség nyújtotta biztonságot és vehetnek részt a tanórákon.

    A március 10-től mind a diákok, mind a pedagógusok rákésznyszerültek arra, hogy újra tervezzék a megszokott napi rutint és a jól bevált tanítási, tanulási módszereket fel kellett váltani az online térben használható eszközökkel, módszerekkel. Különösen nagy kihívást jelentett ez azon diákok részére, akik nem csupán elméleti tudás megszerzését tűzték ki célul, hanem ezzel egyidőben az általuk választott szakma elsajátításáért is tanulnak.

    A Szent László Líceum két technológiai osztályának diákjai sikeresen vették az akadályokat ezekben a nehéz és mindenkit megpróbáló hetekben is. A gazdasági és gasztronómiai osztály végzősei amellett, hogy a világháló adta lehetőségeket kihasználva tanáraik irányításával készültek az érettségire a szakmai, úgynevezett kisérettségire is készülniük kellett. A szakmai kompetenciákat igazoló vizsgára jelentkező diákok Albert Andrea, Kor Erika, Kele Tünde közgazdász tanárok és Nógrádi Márta közélelmezési szaktanár  irányításával mintegy három hónapon keresztül dolgoztak a vizsgára való beiratkozáshoz szükséges szakdolgozat elkészítésén, melyben az általuk választott, végzettségüknek megfelelő témát kellett bemutatni 25-30 oldalban és napjaink gazdasági valóságából vett gyakorlati pédákkal alátámasztani.

    Bár az online oktatás nem könnyítette meg a diákok felkészülését, sikeresen helytálltak ugyanis a múlt heti vizsgán a szakemberekből és szaktanárokból álló bizottság mindannyiuk munkáját nagyon jónak és kitűnőnek értékelte, vagyis minden vizsgára jelentkező diák technikusi végzettséget szerzett. Ennek köszönhető, hogy közösségünk olyan fiatal szakemberekkel bővült, akik gazdasági szakügyintézői oklevéllel léphetnek a munkaerőpiacra, mellyel irodai, adminisztratív beosztásokat, előkönyvelői, számlázói, raktárosi munkaköröket tölthetnek be vagy elhelyezkedhetnek bármely kereskedelmi egységnél. A gasztronómiai technikusi oklevéllel rendelkező végzősöket a közélelmezési egységek várják, hiszen a diákok az elmúlt négy évben olyan elméleti és gyakorlati tudásra tehettek szert, melyet sikeresen kamatoztathatnak éttermekben, cukrászdákban, kávézókban, szállodákban.

   A diákok előtt még ott az érettségi, de abban már most biztosak lehetnek, hogy olyan oklevéllel indulhatnak el a nagybetűs életben, amely megkönnyíti számukra egy jó munkahely megszerzését de a négy év alatt gyűjtött tudást és tapasztalatokat természetesen továbbtanulás esetén is hasznosan kamatoztathatják.  

Gazdasági ügyintéző technikus szakvizsga eredmények

Gasztronómiai technikus szakvizsga eredmények


Csatolt dokumentumok:
- nincs csatolmány -
Search
Nagyváradi Szent László himnusz - Keresztes vitézek
Iskolánk, a nagyváradi Szent László Római Katolikus Teológiai Líceum kiskórusának előadásában hallható himnuszunk.
Megjelent a Szent László Római Katolikus Teológiai Líceum 2024–2025-ös évkönyve!
Örömmel adjuk hírül, hogy idén is kézbe vehetjük iskolánk évkönyvét, amely immár nyolcadik alkalommal gyűjti egybe a mögöttünk álló tanév legszebb pillanatait, eseményeit, sikereit és emlékeit.
XX. HIVATÁSOK NYOMÁBAN
Szeretettel hívunk minden érdeklődőt abból az örömteli és jubileumi alkalomból, hogy a nagyváradi Szent László Római Katolikus Teológiai Líceum immár huszadik alkalommal ad otthont a Hivatások nyomában országos hittanversenynek!