Posted on 2020-06-12 13:00:00
A magyar tannyelvű iskolákba járó végzős diákok számára adott az a lehetőség, hogy egy dolgozat elkészítésével és megvédésével magyar nyelvi ismereteiket, kompetenciáikat igazolják. Ezért minisztériumi oklevél, diploma jár, amely a későbbiekben a munkaerőpiacon is jól értékesíthető, a diák önéletrajzát színesíti. A felkészülés, kutatás, megírás, számítógépes szerkesztés során a diákok olyan jártasságokra tesznek szert, amelyek akár az egyetemi tanulmányaikban, akár majdani munkájuk elvégzésében segítik őket.
A Szent László Római Katolikus Teológiai Líceumban minden évben akadnak olyan vállalkozó kedvű tizenkettedikesek, akik irodalmi, történelmi, egyházi, néprajzi, kultúrtörténeti stb. témákban készítenek dolgozatokat. Idén 26 diák írta és védte meg dolgozatát – a helyzetből adódóan online módon. A magyartanáraik által irányított munkafolyamat eredményeképpen rendkívül változatos tematikájú írások születtek. A vizsgabizottság többek között Szent Lászlóról, a környezettudatos életmódról, a jazz születéséről, Vörösmarty Mihályról, a barátságról vagy Marilyn Monroe-ról is olvashatott dolgozatot.
Minden diák sikeresen védte meg dolgozatát, ezt a megszerzett érdemjegyek is tükrözik. Gratulálunk!
Magyar nyelvi kompetencia eredmények