Levegőt!


Posted on 2018-11-05 15:00:00


    Igen érdekes tanulmányi kiránduláson vettek részt iskolánk tanulói Kolozsváron a Levegőt elnevezésű projekt keretén belül, a Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt. jóvoltából.

   Ez az út kitűnő alkalmat kínált arra, hogy előkészítse a biomonitoring tevékenységüket, amihez a Babes-Bolyai tudományegyetem kutatóinak hasznos útmutatásai alapján foghatnak majd neki. Mivel talaj és vízmintákat terveztek felhasználni a megfigyelési folyamat során, elsőként az egyetem Biológia és Geológia karának földtani intézetébe látogattak el.
    Élmény volt már maga a Farkas utcai impozáns épület megtekintése is, hátmég az intézet munkatársának előadása. Különböző talaj- és kőzettípussal ismerkedtek meg, és azok vegytani összetételével. Meghallgatták, milyen vegyi anyagok a legszennyezőbbek városi és vidéki környezetben, hogyan elemzik ezeket.

 


    A legkülönlegesebb az ásványtani múzeum bejárása volt. Ezután a látogatást  a Botanikus kert mellett a Mikó kertben elhelyezkedő Állattani múzeumban fejezték be, itt beazonosították azokat az állatfajokat, amelyeket más kísérletek során már használtak biomonitoringra. 

     Köszönjük a lehetőséget!


Csatolt dokumentumok:
- nincs csatolmány -
Search
Nagyváradi Szent László himnusz - Keresztes vitézek
Iskolánk, a nagyváradi Szent László Római Katolikus Teológiai Líceum kiskórusának előadásában hallható himnuszunk.
Megjelent a Szent László Római Katolikus Teológiai Líceum 2024–2025-ös évkönyve!
Örömmel adjuk hírül, hogy idén is kézbe vehetjük iskolánk évkönyvét, amely immár nyolcadik alkalommal gyűjti egybe a mögöttünk álló tanév legszebb pillanatait, eseményeit, sikereit és emlékeit.
XX. HIVATÁSOK NYOMÁBAN
Szeretettel hívunk minden érdeklődőt abból az örömteli és jubileumi alkalomból, hogy a nagyváradi Szent László Római Katolikus Teológiai Líceum immár huszadik alkalommal ad otthont a Hivatások nyomában országos hittanversenynek!