Posted on 2018-05-18 16:17:51

Jövőhét szerdán, május 23-án 21. Magyar Őslénytani Vándorgyűlés tudományos konferencián belül iskolánkba látogat Magyarhoni Földtani Társulat Őslénytani és Rétegtani Szakosztályának munkatársai. A fő tematika az Év ősmaradványa.
12 órától a díszteremben Dr. Virág Attila fog előadást tartani, majd a fizika laborban kisebb csoport foglalkozásra kerül sor Bodor Emese és Kárádi Viktor vezetésével Őslénytan a gyakorlatban címmel. Bemutatásra kerül néhány ősmaradvány, és mesélni fognak arról hogyan zajlik egy ásatás, milyen kérdésekre keresnek válaszokat őslénytanos kutatóként.
Az előadás és a foglalkozás térítés mentes és főként gimnáziumi(5-8-as) tanulóknak szól.

