„Több vagy, ha adsz!” – 72 óra kompromisszumok nélkül a Szent László Líceumban


Posted on 2025-10-12 15:11:41


Az idei „72 óra kompromisszumok nélkül” országos önkéntes programhoz idén is nagy lelkesedéssel csatlakozott a Szent László Római Katolikus Teológiai Líceum közössége. A három nap során diákjaink bebizonyították, hogy az igazi gazdagság nem a birtoklásban, hanem az adásban rejlik. 


A 11.D osztály szakács-cukrász szakos tanulói süteményeket készítettek, amelyeket a nagyváradi hajléktalanszálló és a Szent Angéla Gyerekotthon lakói számára ajánlottak fel. A diákokat Bokor Ildikó, Nógrádi Márta, Catona Valéria, Kohán Zsombor és Nilgesz Attila szaktanárok segítették az előkészületekben.


Közben a 9.C osztály tanulói a Caritas Catolica Szent Erzsébet Idősek Otthonának udvarát szépítették virágültetéssel és kertrendezéssel. A munkát Ft. Nagy Jácint spirituális, valamint Hoffman Andrea és Benedek Ramóna tanárnők vezették, a Tamási Áron Szakképző Iskola 11. osztályos diákjaival együttműködve.


A 9.B osztály, Mátyási Enikő osztályfőnök vezetésével, a Barátok templomának udvarát takarította ki: gereblyéztek, szemetet szedtek, rendbe tették a környezetet. A lelkes közös munka nemcsak szebbé tette a templomkert látványát, hanem igazi közösségi élményt is adott a résztvevőknek.